Foto 2015


Baranowska_Marta_mini Marta BARANOWSKAAbsolwentka Wydziału Leśnego SGGW, amazonka, fotografka koni i przyrody, współpracuje z prasą jeździecką. Laureatka wielu nagród (w tym pierwszych) w ogólnopolskich konkursach fotograficznych poświęconych tematyce leśnej. Swoje prace pokazywała m.in. na Pierwszym Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Aparat ma przy sobie niemal zawsze, zabiera go nawet do pracy… do lasu.- Pomysł na zatrzymanie czegoś w kadrze powstaje w głowie, dopiero później staram się go realizować w fotografii. Fotografia była, jest i będzie zawsze najbliższą memu sercu drogą do wyrażenia siebie, pokazania czegoś, co widzę – tu i teraz – i co chcę zachować, zapisać. Do czego chcę wracać i czym pragnę dzielić się z innymi.

 

 


 Boniecka&Nowak_01Boniecka&Nowak_02

 Katarzyna BONIECKA i Michał NOWAK – Ona – przede wszystkim miłośniczka koni, On – nade wszystko kocha góry. Obydwa aspekty łączą w projekcie; Przygoda w Gruzji; prowadzonym w ramach działalności Mountain Pathways Club, który promuje odpowiedzialną turystykę górską i pogłębia świadomość społeczną w zakresie tradycji i dziedzictwa przyrodniczego rejonów górskich. Kaukaz, jego przestrzeń, ludzie i przyroda są głównymi tematami ich zdjęć. A dobry koń w > > górach Wysokiego Kaukazu to podstawa…

 


Brade_Malwina_miniMalwina de BRADE – ur. 1968 w Łodzi. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (1988), była członkinią klubu fotograficznego Fotoart Hybrydy, ukończyła Wydział Grafiki na ASP w Warszawie w 1995r. dyplomem u prof. J. Stannego, aneks z grafiki warsztatowej u doc. K. Wyznera . Zajmuje się ilustracją książkową, fotografią i grafiką warsztatową, animacją,współpracuje przy tworzeniu kostiumów, charakteryzacji i scenografii. Zajmuje się charakteryzacją do sesji zdjęciowych oraz postprodukcją fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, grupy fotograficznej Szare Dni . Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.  Pracuje jako wykladowca w Wyższej Szkole Artystycznej oraz jako redaktor w piśmie LiryDram. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych i muzelanych

 


 Druzbicki_Zbigniew_miniZygmunt DRUŻBICKI – “Zielony Koń” –  z wykształcenia plastyk, z zawodu fotograf, miłośnik koni i sztuk pięknych.  Niezależny, niepokorny…   

 

 

 


 Dzieciolowski_Piotr_miniPiotr DZIĘCIOŁOWSKI – Dziennikarz piszący i fotografujący, autor książek i kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych; kieruje portalem „Hej Na Koń”, współpracuje z jedną z najbardziej znanych w kraju agencji fotograficznych „REPORTER”; współpracował z dziennikami centralnymi i miesięcznikami społeczno-politycznymi. Fotografował wybitnych mężów stanu, polityków, ludzi sztuki. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Jedno z jego zdjęć znalazło się w albumie „303 zdjęcia, które musisz znać” w wydanym przez PRESS na XXV-lecia RP.

 

 


 Frej DominikaDominika FREJ – z końmi związana prawie od urodzenia. Jeździ konno i prowadzi zajęcia konno-fotograficzne dla dzieci. Stale współpracuje z miesięcznikiem Gallop Koń & Jeździec i ośrodkiem KJ Huzar. Pracowała dla Butet Saumur, Fundacji Horse Sport , Cavaliady, Fundacji Pegasus, Konia Polskiego i wielu ośrodków, stajni i firm związanych z jeździectwem. Konie fotografuje od 9 lat, sporadycznie zajmuje się ślubami, chrzcinami i eventami. Na co dzień pracuje w dzienniku „Rzeczpospolita”. 

 

 


Jarczewski_Krzysztof_miniKrzysztof JARCZEWSKI – Pracował dla Polskiej Agencji Prasowej. Współpracuje z: Polską Agencją Fotografów „Forum”. Tygodnikami „Newsweek”, „Angora” oraz miesięcznikami; „Koń Polski” i „Forbes” oraz z JNBT Andrzeja Makacewicza. Dokumentował wydarzenia w stajniach: Stajnia Stara Dąbrowa, KJ Zbyszko, Małgosi Morsztyn, Arabika, KJ Champion, BB Ranch, Campo Verde, ośrodku Western City i wielu innych. Organizuje warsztaty fotografowania koni. Jest pomysłodawcą akcji „Fotograficzna akcja przeciw maltretowaniu koni”. Robił sesje zdjęciowe m.in. B. Komorowskiemu, D. Tuskowi, M. Morsztyn, M. Damec, G. Markowskiemu, K. Cugowskiemu, A. Jarmule, B. Lindzie, H. Sawce, P. Rubikowi, M Urbaniakowi. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

 


Kalinowska_Katarzyna_miniKatarzyna KALINOWSKA – Z zawodu lekarz weterynarii, z zamiłowania amazonka i pasjonatka fotografii. – Już jako młoda panienka fotografowałam na analogach, a wieczory spędzałam w ciemni czekając niecierpliwie, jaki obraz wynurzy się z kuwety. Od pięciu lat fotografia jest moją namiętnością, odskocznią od stresów, sposobem na poznawanie świata i ludzi. Współpracuję z portalem HEJ NA KOŃ, swoje prace pokazywałam na I Festiwalu Sztuki Jeździeckiej.

 

 


Kędzierska AlicjaAlicja KĘDZIERSKA – Absolwentka Łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania na kierunku Komunikacja Wizualna – Fotografia i Grafika. Współpracowała z wydawnictwem „Koń Polski” i Polo „Good Life”. Laureatka  Amerykańskiego Equine Photography contest w kategorii zdjęć czarno białych. Od najmłodszych lat związana ze sztuką, a od 10 lat czynna pasjonatka jeździectwa.

 

 

 


Kluba_Katarzyna_miniKatarzyna KLUBA – Z wykształcenia mgr inż. ochrony środowiska SGGW Warszawa, od dziecka pasjonatka koni i gór, jeździec od kwietnia 1989 r. na zawsze, przez jakiś czas kaskaderka. Fotografią zainteresowałam się kilka lat temu i potraktowałam to jako alternatywę dla rysunku, z którego nie w pełni byłam zadowolona. Staram się pokazywać konie takimi jakimi są. Tu i teraz. Nie stylizuję zdjęć, nie tworzę nierealnych scenerii, wykorzystuję modela i otoczenie w jakim aktualnie się znajdujemy. Moje zdjęcie zostało wybrane jako jedno z 12 najlepszych roku 2012 portalu fotograficznego fotarts.pl. Uczestniczyłam w I Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Współpracuję z portalem „Hej na Koń”, redakcją „Świat Koni” a kiedyś z „Koniem Polskim”.

 

 


Szewczak_Adam Adam SZEWCZAK  – Związany ze środowiskiem jeździeckim od 1996 roku. Przez wiele lat współpracował z pismami o tematyce jeździeckiej. Poza zdjęciami reporterskimi realizuje cykl fotografii czarno-białych, gdzie głównym tematem obok konia jest światło, struktura i detal. Jego zdjęcia można zobaczyć na stronie https://www.facebook.com/Horsesartpl

 

 

 


Twarog EdytaEdyta TWARÓG –  Konie to jej hobby i praca. Najpierw jeździła rekreacyjnie, w roku 1997 trafiła na wyścigi i tam zaczęła fotografować. Studia na weterynarii i pracę fotoreporterską m.in. dla redakcji Konia Polskiego przerwał niezwykle poważny wypadek, jakiemu uległa w roku 2004 asystując lekarzowi podczas operacji konia. Dziś znów galopuje; znów można ją spotkać na wyścigach z aparatem w ręku, a jej zdjęcia oglądać w prasie jeździeckiej.

 

 


Wojciechowski_Krzysztof_miniKrzysztof  WOJCIEWSKI – Absolwent wydziału dziennikarstwa UW, członek Związku Polskich Artystów Fotografików; laureat dziesiątek nagród; jeden z najznakomitszych fotoreporterów prasowych (tygodniki „itd.”, „Wprost”), fotograf planów filmowych. Autor albumów fotograficznych.

 

 

 


WoltoszMartaMarta WOŁTOSZ -ur. 1976 roku w Krakowie. Niewątpliwie miasto artystów miało wpływ na rozwój w kierunku sztuki i miłości do koni. Wybór padł na fotografię, której arkana zdobywała już jako dziecko samodzielnie pracując w analogowej ciemni fotograficznej. W przeszłości pracowała również jako modelka i fotomodelka. Zainteresowanie modą, końmi i spektaklami wpłynęło na tematykę i styl fotograficzny. W swych pracach łączy różne wizje wykorzystując również swoją wiedzę trenera koni. Oprócz fotografii specjalizuje się w przygotowaniu koni do pracy podczas występów artystycznych, sportowych i przed obiektywami na planach foto i video. Gorącym zamiłowaniem obdarza konie arabskie ( z którymi pracuje najczęściej) oraz hiszpański styl jazdy konnej. Od 5 lat organizuje w Polsce szkolenia z Hiszpańskimi trenerami. Orientalne konie i iberyjska sztuka jeździecka są dla niej inspiracją w pracach fotograficznych. Posiada na swoim koncie publikacje fotografii między innymi w „Tutto Arabi” (IT) , „Araby Magazine” (PL, INT), „Koń Polski” (PL), współpracuje również jako fotograf z hiszpańskimi stajniami i artystami. Część z przedstawionych na Festiwalu prac powstała w Studio Doma Vaquera, jedynym obecnie studio fotograficznym w Polsce przystosowanym do fotografii studyjnej koni.

 

 


Pozycjonowanie Warszawa - SEOFUTURE