Foto 2016

 

 


Baranowska_Marta_mini Marta BARANOWSKAAbsolwentka Wydziału Leśnego SGGW, amazonka, fotografka koni i przyrody, współpracuje z prasą jeździecką. Laureatka wielu nagród (w tym pierwszych) w ogólnopolskich konkursach fotograficznych poświęconych tematyce leśnej. Swoje prace pokazywała m.in. na Pierwszym Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Aparat ma przy sobie niemal zawsze, zabiera go nawet do pracy… do lasu.- Pomysł na zatrzymanie czegoś w kadrze powstaje w głowie, dopiero później staram się go realizować w fotografii. Fotografia była, jest i będzie zawsze najbliższą memu sercu drogą do wyrażenia siebie, pokazania czegoś, co widzę – tu i teraz – i co chcę zachować, zapisać. Do czego chcę wracać i czym pragnę dzielić się z innymi.

 

 


 BieńkowskiArtur BIEŃKOWSKI – absolwent wydziału zootechniki Akademii Rolniczej w Lublinie, instruktor jeździectwa. Koniuszy Stadniny Koni w Janowie Podlaskim. Inicjator wielu imprez sportowo-kulturalnych, zawodów hipicznych, koncertów, wystaw, wyścigu kolarskiego z Czesławem Langiem. Wiceprezes Stowarzyszenia Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty. Członek Polskiego Związku Hodowców Koni Arabskich. Zainteresowanie sztuką zawdzięcza prof. Ludwikowi Maciągowi oraz Maciejowi Falkiewiczowi.  Wystawy indywidualne: • 2015 „Dwór Zaścianek” – Borsuki • 2015 „Pałac Cieleśnica” – Cieleśnica Wystawy zbiorowe : • 2016 „Wolskie Centrum Kultury” – Warszawa.  Publikacje prasowe: „Hodowca i Jeździec”, „Konie i Rumaki”, „Kraina Bugu” .

 


Brade_Malwina_mini  Malwina de BRADE – ur. 1968 w Łodzi. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (1988), była członkinią klubu fotograficznego Fotoart Hybrydy, ukończyła Wydział Grafiki na ASP w Warszawie w 1995r. dyplomem u prof. J. Stannego, aneks z grafiki warsztatowej u doc. K. Wyznera . Zajmuje się ilustracją książkową, fotografią i grafiką warsztatową, animacją,współpracuje przy tworzeniu kostiumów, charakteryzacji i scenografii. Zajmuje się charakteryzacją do sesji zdjęciowych oraz postprodukcją fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, grupy fotograficznej Szare Dni . Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.  Pracuje jako wykladowca w Wyższej Szkole Artystycznej oraz jako redaktor w piśmie LiryDram. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych i muzelanych

 


  Dzieciolowski_Piotr_miniPiotr DZIĘCIOŁOWSKI – Dziennikarz piszący i fotografujący, autor książek i kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu ekspozycji zbiorowych; kieruje portalem „Hej Na Koń”, współpracuje z jedną z najbardziej znanych w kraju agencji fotograficznych „REPORTER”; współpracował z dziennikami centralnymi i miesięcznikami społeczno-politycznymi. Fotografował wybitnych mężów stanu, polityków, ludzi sztuki. Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Jedno z jego zdjęć znalazło się w albumie „303 zdjęcia, które musisz znać” w wydanym przez PRESS na XXV-lecia RP.

 

 


Frej Dominika Dominika FREJ – z końmi związana prawie od urodzenia. Jeździ konno i prowadzi zajęcia konno-fotograficzne dla dzieci. Stale współpracuje z miesięcznikiem Gallop Koń & Jeździec i ośrodkiem KJ Huzar. Pracowała dla Butet Saumur, Fundacji Horse Sport , Cavaliady, Fundacji Pegasus, Konia Polskiego i wielu ośrodków, stajni i firm związanych z jeździectwem. Konie fotografuje od 10 lat, sporadycznie zajmuje się ślubami, chrzcinami i eventami. Na co dzień pracuje w dzienniku „Rzeczpospolita”.

 

 


Jarczewski_Krzysztof_mini  Krzysztof JARCZEWSKIPracował dla Polskiej Agencji Prasowej. Współpracuje z: Polską Agencją Fotografów „Forum”. Tygodnikami „Newsweek”, „Angora” oraz miesięcznikami; „Koń Polski” i „Forbes” oraz z JNBT Andrzeja Makacewicza. Dokumentował wydarzenia w stajniach: Stajnia Stara Dąbrowa, KJ Zbyszko, Małgosi Morsztyn, Arabika, KJ Champion, BB Ranch, Campo Verde, ośrodku Western City i wielu innych. Organizuje warsztaty fotografowania koni. Jest pomysłodawcą akcji „Fotograficzna akcja przeciw maltretowaniu koni”. Robił sesje zdjęciowe m.in. B. Komorowskiemu, D. Tuskowi, M. Morsztyn, M. Damec, G. Markowskiemu, K. Cugowskiemu, A. Jarmule, B. Lindzie, H. Sawce, P. Rubikowi, M Urbaniakowi. Jest członkiem Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

 


 Kalinowska_Katarzyna_mini  Katarzyna KALINOWSKA – Z zawodu lekarz weterynarii, z zamiłowania amazonka i pasjonatka fotografii. – Już jako młoda panienka fotografowałam na analogach, a wieczory spędzałam w ciemni czekając niecierpliwie, jaki obraz wynurzy się z kuwety. Od pięciu lat fotografia jest moją namiętnością, odskocznią od stresów, sposobem na poznawanie świata i ludzi. Współpracuję z portalem HEJ NA KOŃ, swoje prace pokazywałam na I Festiwalu Sztuki Jeździeckiej.

 

 


Kędzierska AlicjaAlicja KĘDZIERSKA – Absolwentka Łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania na kierunku Komunikacja Wizualna – Fotografia i Grafika. Współpracowała z wydawnictwem „Koń Polski” i Polo „Good Life”. Laureatka  Amerykańskiego Equine Photography contest w kategorii zdjęć czarno białych. Od najmłodszych lat związana ze sztuką, a od 10 lat czynna pasjonatka jeździectwa.

 

 

 


Kluba_Katarzyna_mini  Katarzyna KLUBA – Z wykształcenia mgr inż. ochrony środowiska SGGW Warszawa, od dziecka pasjonatka koni i gór, jeździec od kwietnia 1989 r. na zawsze, przez jakiś czas kaskaderka. Fotografią zainteresowałam się kilka lat temu i potraktowałam to jako alternatywę dla rysunku, z którego nie w pełni byłam zadowolona. Staram się pokazywać konie takimi jakimi są. Tu i teraz. Nie stylizuję zdjęć, nie tworzę nierealnych scenerii, wykorzystuję modela i otoczenie w jakim aktualnie się znajdujemy. Moje zdjęcie zostało wybrane jako jedno z 12 najlepszych roku 2012 portalu fotograficznego fotarts.pl. Uczestniczyłam w I Festiwalu Sztuki Jeździeckiej. Współpracuję z portalem „Hej na Koń”, redakcją „Świat Koni” a kiedyś z „Koniem Polskim”.

 

 


Szewczak_Adam Adam SZEWCZAK  – Związany ze środowiskiem jeździeckim od 1996 roku. Przez wiele lat współpracował z pismami o tematyce jeździeckiej. Poza zdjęciami reporterskimi realizuje cykl fotografii czarno-białych, gdzie głównym tematem obok konia jest światło, struktura i detal. Jego zdjęcia można zobaczyć na stronie https://www.facebook.com/Horsesartpl

 

 

 


 Twarog Edyta Edyta TWARÓG –  Konie to jej hobby i praca. Najpierw jeździła rekreacyjnie, w roku 1997 trafiła na wyścigi i tam zaczęła fotografować. Studia na weterynarii i pracę fotoreporterską m.in. dla redakcji Konia Polskiego przerwał niezwykle poważny wypadek, jakiemu uległa w roku 2004 asystując lekarzowi podczas operacji konia. Dziś znów galopuje; znów można ją spotkać na wyścigach z aparatem w ręku, a jej zdjęcia oglądać w prasie jeździeckiej.

 

 


Wojciechowski_Krzysztof_mini  Krzysztof  WOJCIEWSKI – Absolwent wydziału dziennikarstwa UW, członek Związku Polskich Artystów Fotografików; laureat dziesiątek nagród; jeden z najznakomitszych fotoreporterów prasowych (tygodniki „itd.”, „Wprost”), fotograf planów filmowych. Autor albumów fotograficznych.


Pozycjonowanie Warszawa - SEOFUTURE