Rękodzieło 2015

BIŻUTERIA

SONY DSCJerzy PODOBAS – Mieszka i tworzy na warszawskiej Saskiej Kępie. Prowadzi pracownię artystyczną od 1988 roku. Specjalizuje się w sztuce użytkowej (biżuteria i brązownictwo). W swoich pracach nawiązuje do motywów jeździeckich, myśliwskich, tematycznie bliskich kulturze country i motocyklowym klimatom. Tworzy przedmioty i biżuterię zarówno według projektów własnych, jak i na zlecenie. Jest członkiem Związku Artystów „Polska Sztuka Użytkowa”. Należy także do AIAP (Association Internationale des Arts Plastiques). Prezentował swoją twórczość na wystawach polskich i zagranicznych.

 

 


INTARSJA

NagrodzkiAndrzejAndrzej NAGRODZKI – Należę do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów. Wykonuję obrazy w technice intarsji. Jest to jednak technika zupełnie odmienna od znanej, tej tradycyjnej. Nazwa „intarsja” wiąże się jedynie z tym, że prace wykonuje się również z pojedynczych elementów drewnianych, ale wycinanych ręcznie z jednego arkusza specjalnej pięcio warstwowej fińskiej sklejki o grubości 2 mm. Pojedyncze elementy, których może być w jednym dziele nawet kilka tysięcy, barwione są odpowiednio bejcą, sklejane i zabezpieczane lakierami. Praca wymaga bardzo dużej precyzji, dokładności, cierpliwości i czasu. W technice tej wykonuję obrazy o różnej tematyce tj. pejzaże, kwiaty, portrety, herby, ornamenty. Prace swoje prezentowałem wielokrotnie na organizowanych wystawach, targach i giełdach.

 


 METALOPLASTYKA

Wojciechowski MariuszMariusz WOJCIECHOWSKI – ur. w Warszawie 1973r. Zawód wykonywany podkuwanie koni (nr upr. 54643/04) moim opiekunem i prowadzącym jest mistrz kowalski Józef Anczak.
Dodatkowo w wolnych chwilach zajmuje się metaloplastykom , wykorzystując do tego między innymi podkowy.

 

 

 


 

POEZJA

Katarzyna PREISKOM

Danuta HELAK

Elżbieta NOSARZEWSKA-HELAK

Ola HELAK


 RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

Justyna MYĆKOWSKA

 


 RZEŹBA

Bokrzycki JerzyA. A. BOBER rzeźba Jerzy Bokrzycki – Urodzony w 1963 roku w Brzegu. Absolwent wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (1991). Swoje prace wystawiał w Polsce, Czechach, Holandii, Niemczech, Anglii, Irlandii. Miniatura rzeźby kladrubskiego konia znajduje się w zbiorach księżniczki Anny. W swojej pracowni rzeźbi, odlewa, spawa…

 

 

 

 

Lachowicz BogdanBogdan LACHOWICZ – Artysta Plastyk. Członek ZPAP PSU, Okreg Warszawski, leg. nr 938. Uprawiane dyscypliny: rzeźba, tkanina artystyczna, malarstwo, sztuka użytkowa.

 

 

 

 

Siemiński MichałMichał SIEMIŃSKI – Urodzony W 1948 w Łodzi. Studia w Latach 1969-1974 w PWSSP. Malarstwo w pracowni prof. M. Jaesche. Udział w wystawach: 1973 – Epignal -Francja (grafika), 1977 -PWSSP w ŁODZI (wystawa pedagogów), 1989-2001 wystawa indywidualna Janów Podlaski, 1996- Londyn wystawa indywidualna w Galerii POSK, 1976- ESSEN Wystawa koni,  2000 -wystawa indywidualna ” Deski ” w Łodzi

 

 

 

Jacek SUMERADZKI – artysta plastyk, członek ZPAP PSU


Pozycjonowanie Warszawa - SEOFUTURE