Rękodzieło 2016

BIŻUTERIA

Agnieszka NAGRODZKA –  Rękodzieło Artystyczne (Biżuteria)  od urodzenia mieszkam w Warszawie. Jestem po studium plastycznym na kierunku grafika komputerowa. Na co dzień prowadzę agencję reklamową, zajmującą się  nadrukami na odzieży, gadżetami, wizytówkami itp… Po godzinach spędzonych w firmie zajmuję się tworzeniem biżuterii z żywicy i drewna. Wykonuję wisiorki, pierścionki, bransoletki, kolczyki. Od jakiegoś czasu fascynuje mnie żywica, z której można wykonywać przeróżne rzeczy, zatopić w niej co dusza zapragnie. Tworzenie i wymyślanie nowych wzorów o różnej tematyce, w tym koni, sprawia mi ogromną przyjemność.


 

SONY DSCJerzy PODOBAS – Mieszka i tworzy na warszawskiej Saskiej Kępie. Prowadzi pracownię artystyczną od 1988 roku. Specjalizuje się w sztuce użytkowej (biżuteria i brązownictwo). W swoich pracach nawiązuje do motywów jeździeckich, myśliwskich, tematycznie bliskich kulturze country i motocyklowym klimatom. Tworzy przedmioty i biżuterię zarówno według projektów własnych, jak i na zlecenie. Jest członkiem Związku Artystów „Polska Sztuka Użytkowa”. Należy także do AIAP (Association Internationale des Arts Plastiques). Prezentował swoją twórczość na wystawach polskich i zagranicznych.

 

 


Dariusz Wróbel – wytwórcą i projektantem biżuterii srebrnej z motywami jezdzieckimi.Jesteśmy z Poznania.Pracownia działa od 16 lat i od samego początku zajęliśmy się tą tematyką.A to z racji pasji ,zamiłowania i hodowli koni.Jesteśmy jedynym w Polsce „producentem” ,takiej biżuterii,w tak bogatym wzornictwie ok 1000 wzorów.Wystawiamy się na różnych imprezach w kraju i poza jego granicami.Z dużym powodzeniem sprzedajemy nasze produkty (od 3 lat) w Wielkiej Brytanii jak również na terenie całej Europy. Rozpoczęliśmy indywidualną współpracę na terenie Scandynawii
Na terenie Polski, mamy grono swoich klientów i zagorzałych fanów. 


 

GOBELINY

Krystyna KRALKOWSKA


INTARSJA

NagrodzkiAndrzejAndrzej NAGRODZKI – Należę do Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów. Wykonuję obrazy w technice intarsji. Jest to jednak technika zupełnie odmienna od znanej, tej tradycyjnej. Nazwa „intarsja” wiąże się jedynie z tym, że prace wykonuje się również z pojedynczych elementów drewnianych, ale wycinanych ręcznie z jednego arkusza specjalnej pięcio warstwowej fińskiej sklejki o grubości 2 mm. Pojedyncze elementy, których może być w jednym dziele nawet kilka tysięcy, barwione są odpowiednio bejcą, sklejane i zabezpieczane lakierami. Praca wymaga bardzo dużej precyzji, dokładności, cierpliwości i czasu. W technice tej wykonuję obrazy o różnej tematyce tj. pejzaże, kwiaty, portrety, herby, ornamenty. Prace swoje prezentowałem wielokrotnie na organizowanych wystawach, targach i giełdach.

 


 METALOPLASTYKA

Wojciechowski MariuszMariusz WOJCIECHOWSKI – ur. w Warszawie 1973r. Zawód wykonywany podkuwanie koni (nr upr. 54643/04) moim opiekunem i prowadzącym jest mistrz kowalski Józef Anczak. Dodatkowo w wolnych chwilach zajmuje się metaloplastykom , wykorzystując do tego między innymi podkowy.

 

 

 


ODZIEŻ

Anna CISZEWSKA – ur. 1958 r. w Zawierciu. Jestem absolwentką Policealnego  Studium Reklamy Katowice. Brałam udział w kilku plenerach malarskich,  wystawach indywidualnych i zbiorowych. W życiu w końcu robię to, co lubię,  czyli maluję, farby i konie to moja pasja. Konie zaczęłam portretować dzięki  kolejnej pasji – na początku lat 90 zaczęłam uczyć się jeździectwa. Nic więc dziwnego, że moje obrazy zdominowane są przez konie. Malowaniem obrazów olejnych czy pasteli zajmowałam się, jak ja to mówię „od zawsze”, ale  malowanie na tkaninach pojawiło się nie dawno, za to tak mną mocno zawładnęło,  że postanowiłam się tym dodatkowo zająć i rozwijać w tym kierunku. Malowanie obrazów na tkaninie jest fascynujące, nieprzewidywalne efekty z rozpływających się farb wsiąkających w materiał. Materiał jest natchnieniem, jego kolor i faktura, jego widok od razu nasuwa pomysł jego zdobienia. W zdobieniu tkanin kieruję się tymi samymi emocjami co przy malowaniu obrazów olejnych na płótnie, no może trochę więcej fantazji i jeszcze więcej koloru.

 


Pozycjonowanie Warszawa - SEOFUTURE