Malarstwo 2016

 


Waldemar BorowskiWaldek BOROWSKI – ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Akrylowe malarstwo artysty obejmuje sny, realizm magiczny, świętą geometrię, paradoksy i ezoterykę. Nagroda Włoskiej Telewizji ‚ARTE 24′ (2011), Certyfikat Nowych Wzorców Sztuki (2014). Autor książki „Święty Grzybóg / Shroomythology”. Prelegent na Konwencie Wiedzy Alternatywnej. Współpraca z Fundacją Promocji Rdzennych Kultur ‘Orzeł Kondor Koliber’ oraz wydawnictwami: ‚Okultura’ i ‚Nieznany Świat’. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie ‚The Pharmacratic Inquisition’ (2007, USA) oraz ukazały się w ‚Encyklopedii Polskiej Psychodelii’ Kamila Sipowicza (2013). Dzieła artysty znajdują się w polskim parlamencie i w kolekcjach znanych muzyków – m.in. Andrzeja Jagodzińskiego…

 


 Braciszewska MagdaMagda BRACISZEWSKA-KLIMEK – artysta malarz i grafik. Urodzona w 1977 roku w Warszawie. 1997 – 2002 studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – na Wydziale Grafiki. W 2002 roku dyplom z wyróżnie niem rektorskim w pracowni grafiki warsztatowej prof. Rafała Strenta. W swych budowanych fakturą uzyskiwaną z wykorzystywaniem naturalnych jak piasek i ziemia środków malarskich tworzy epicką wizję rodzimego pejzażu i dynamiczne formy inspirowane naturą i ruchem konia. Swe artystyczne fascynacje realizuje również w formach graficznych i fotografice. technikę wszyscy mnie pytają. Mówię, że własna… Maluję materią codzienną i prozaiczną. Lecz gdy przyjrzę się jej z bliska i z uwagą w piasku, glinie i ziemi odkryjemy bogactwo kolorów i faktur…”

 

 


  Brade_Malwina_miniMalwina de BRADE – ur. 1968 w Łodzi. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (1988), była członkinią klubu fotograficznego Fotoart Hybrydy, ukończyła Wydział Grafiki na ASP w Warszawie w 1995r. dyplomem u prof. J. Stannego, aneks z grafiki warsztatowej u doc. K. Wyznera . Zajmuje się ilustracją książkową, fotografią i grafiką warsztatową, animacją,współpracuje przy tworzeniu kostiumów, charakteryzacji i scenografii. Zajmuje się charakteryzacją do sesji zdjęciowych oraz postprodukcją fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, grupy fotograficznej Szare Dni . Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.  Pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Artystycznej oraz jako redaktor w piśmie LiryDram. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych i muzealnych.  

 


JoaCzubak Joannanna CZUBAK – Od urodzenia mieszkanka Wiązowny. Absolwentka fotografii w studium policealnym „Studio Sztuki” w Warszawie oraz wydziału Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych- dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej pod kierunkiem prof Andrzeja M. Bartczaka. Uczestniczka kilkunastu wystaw w kraju i za granicą. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem, mozaiką szklaną i batikiem. Konie są jednym z jej ulubionych tematów, z którym ochoczo zmaga się od samego początku przygody z rysowaniem.

 


 

Agnieszka Dąbrowska-Woźniak – absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom u prof. Stefana Gierowskiego, aneks z grafiki warsztatowej u prof. Ireny Snarskiej w 1997 r. Od lat ( choć z przerwami ), współpracuje z Doświadczalną Pracownią Litografii na Saskiej Kępie, maluje w domu. W obrazach przenika się martwa natura z „żywą naturą”, przez litografie przemknie czasem postać konia…


 Wojciech DZIATKO – artysta po ASP Warszawa, studiował na architekturze wnętrz i grafiki. Uprawia malarstwo rodzajowe w twórczości dominują konie i portrety ludzi. Uczestnik wielu plenerów malarskich i wystaw. Stosunek do koni wyraża wiarą w sztukę jeździecką, której nie praktykuje ze względu na dobro koni.


Lili FIJAŁKOWSKA – urodziła się w Kijowie. Liceum Plastyczne ukończyła w swoim rodzinnym mieście, a studia wyższe na wydziale grafiki Moskiewskiej Akademii Sztuki i Drukarstwa im. Iwana Fiodorowa. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rzeźbą i ceramiką unikatową, a także multimediami cyfrowymi. W 1985 roku została nagrodzona na IV Biennale Ceramiki Polskiej w Wałbrzychu za prace „Hebany”. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorach wielu kolekcji prywatnych i muzealnych w Polsce, USA, Niemczech, Izraelu, Holandii, Francji, Kanadzie i w Rosji. Uczestniczy w wielu międzynarodowych plenerach i sympozjach. W Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków Lili Fijałkowska pełni rolę v-ce przewodniczącej sekcji grafiki. Należy do grupy twórczej PositiveArt, której jest jednym ze współzałożycieli. Lili Fijałkowska należy do międzynarodowego ruchu DECENTRYZM, nowego kierunku w sztuce współczesnej. Stara się swoje poszukiwania w nowym kierunku sztuki przedstawić jako przygodę intelektualna. W swojej twórczości przedstawia zaczarowany świat I.B.Singera, świat kobiet, świat cyrkowców oraz świat swojej wyobraźni.  Swoje obrazy pełne koloru i światła  Lili Fijałkowska ostatnio pokazuje przy pomocy nowych cyfrowych multimediów w pokazach multimedialnych, gdzie statyczne obrazy zaczynają się poruszać w przestrzeni multimedialnej i w połączeniu z muzyką wprowadzają widza do świata wyobraźni.


 Dominika GARDOCKA – rysuję i maluję odkąd pamiętam. Ukończyłam liceum o profilu plastycznym w Ełku , oraz Akademię Sztuk Pięknych w Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku. W sztuce najbardziej interesuje  mnie realizm. Ulubionym tematem są konie. Prace wykonane są w większości ołówkiem, pastelami oraz mało znaną techniką jaką jest scratchboard , w luźnym tłumaczeniu drapana deska. Osiągnięcie jak największej liczby detali zajmuje wiele godzin i jest bardzo pracochłonne, przy każdej kolejnej pracy staram się podnosić sobie poprzeczkę. Oprócz malowania jeżdżę konno, uwielbiam długie wypady w teren oraz kilkudniowe rajdy.


Samanta GLIŃSKA – Maluję od zawsze. Moim pierwszym nauczycielem była moja mama, osoba wszechstronnie uzdolniona. Później uczyłam się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, studiowałam wzornictwo przemysłowe na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od wielu lat mieszkam w małej wsi, w lesie w Borach Tucholskich w towarzystwie zwierzaków i ukochanych drzew. Jestem trochę niespokojnym duchem, co obrazuje moja twórczość, pełna kontrastów. Maluję wszystko, co mnie otacza, od nostalgicznych ‚ładnych obrazków’ po ekspresyjne, dające upust mojej energii przedstawienia koni w ruchu. Ilustruje także książki,te dotyczące historii, broni i munduru ale też książeczki dla dzieci. Prowadzę również kameralne gospodarstwo Agro, do którego zapraszam wszystkich zwierzakolubów oraz chętnych na organizowane przeze mnie warsztaty malarstwa akwarelowego.


 

Krzysztof JAROCKI – Od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Głównym motywem jego twórczości są konie. Prace charakteryzuje dynamika, a zarazem lekkość. Artysta ma w dorobku wiele wystaw indywidualnych, najczęściej połączonych z pokazem malowania na  żywo. Organizuje tradycyjnie wystawy na Torach Wyścigów Konnych podczas najważniejszych imprez sezonu oraz w Janowie Podlaskim  podczas aukcji koni arabskich.


SG205998_1Justyna JASZCZEWSKA- Jest absolwentką Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. W młodości jeździła na koniach jako zawodniczka „Legii”, gdzie trenowała skoki. W dorobku artystycznym ma liczne wystawy indywidualne oraz udział w Biennale Medalierskim.

 

 

 


 

Sylwia KALINOWSKA to malarka młodego pokolenia. Tworzy i mieszka w Janowie Podlaskim na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.  Ukończyła Historię Sztuki na Collegium Civitas w Warszawie, absolwentka wydziału artystycznego –grafiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ilustratorka okładek do książek, miłośniczka koncepcji artystycznej ut pictura poesis. W jej twórczości dostrzec możemy w głównej mierze akty kobiece przedstawione za pomocą tuszu, farby, oraz pasteli. Jej celem jest uwidocznienie na obrazie piękna i zmysłowości drzemiącego w każdej kobiecie. Kobieta – to ona stała się dla Sylwii Kalinowskiej inspiracją najmocniejszą i wciąż niewyczerpaną w swym bogactwie i skrywanej tajemnicy. Jej kobiety jawią się jako anielice i diablice, jednak łączy je wspólny mianownik: wszystkie piękne, subtelne i zmysłowe. Nietrudno zauważyć, że Sylwia Kalinowska umiłowała secesję, ona bowiem – jak żaden inny styl malarski – zezwala na swobodne układy kompozycyjne, czaruje falistą linią, bogatą ornamentyką roślinną i zwierzęcą, asymetrią, linearyzmem i płaszczyznowością, a wszystko to tworzy wrażenie ulotności, zwiewności i czyni postacie kobiet iluzorycznymi, jakby nie z tego świata. Są różne – pełne dynamiki lub harmonii, realistyczne i alegoryczne, wszystkie jednak wypełnione skrywaną emocją i tajemnicą. O tym, że Sylwia Kalinowska to artystka utalentowana i kreatywna, świadczą liczne wystawy jej prac w kraju i za granicą.


 Jolanta KALOPSIDIOTIS  – urodzona w Warszawie w 1960 r,  ukończyła Liceum Plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 1987 przebywała za granicą Polski – na Cyprze, gdzie założyła rodzinę, pracowała, tworzyła, wystawiała swoje prace i uczyła. Była wykładowcą na Wydziale Sztuk Plastycznych Intercollege w Limassol (Cypr). Prowadziła tam własną pracownię artystyczną i Galerię Autorską. Obecnie wróciła do kraju, by tutaj kontynuować swoje artystyczne działania. Uprawia jeździectwo amatorsko. Głównym tematem jej twórczości są konie. Jej bogaty dorobek artystyczny znany jest poza granicami Polski – swoje prace eksponowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wiele z nich  znajduje się w zbiorach prywatnych i galeriach w Europie i nie tylko.


Kamila KARST – urodziła się w Świdnicy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w latach 1990-1995. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Basaja i adiunkta Pawła Frąckiewicza oraz projektowania graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 r.  jest członkiem ZPAP oddział we Wrocławiu. Główne dziedziny zainteresowań to: malarstwo, rysunek, formy przestrzenne, litografia, techniki wklęsłe, grafika użytkowa.


Bogdan LUSTYK


Katarzyna  ORTHWEIN 


 Sylwia PiwowarskaSylwia Piwowarska – Kałużny –  Studiowała architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz Reklamę Handlową.  Zajmuje się rysunkiem i akwarelą, a także mało znaną w Polsce techniką scratchboardu / gratografii. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Z jeździectwem związana od zawsze również zawodowo. Prywatnie posiadaczka siwego araba o imieniu Lekter.

 

 


 Elzbieta Sidorowicz-AdamskaElżbieta Sidorowicz-Adamska – ur. 1963 r. w Warszawie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. W. Gersona w Warszawie i Wydział Architektury Wnętrz na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 1990 r. u doc. Wł. Witteka, aneks malarski u doc. J. Lisa). Pracowała jako architekt wnętrz, projektant-stylista w studiu kształtowania image’u,  grafik ilustrator czasopism dziecięcych i podręczników szkolnych (wieloletnia współpraca z wydawnictwem Nowa Era). Obecnie od wielu lat zatrudniona na stanowisku Art Director w agencji reklamowej. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Prezentowane obrazy pochodzą z cyklu KONIE®

 


  Slowik-Kwiatkowka AgnieszkaAgnieszka SŁOWIK-KWIATKOWSKA

 

 

 

 


 Katarzyna STEFANOWICZ – W 1997r. rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu – Wydział Sztuk Pięknych. Na pierwszym roku studiów wybrałam serigrafię- grafikę warsztatową ( pracownia prof. B. Przybylińskiego) Jednak odnalazłam się dopiero na kierunku malarstwo sztalugowe ( pracownia prof. P. Klugowskiego) oraz rysunek. Na czwartym roku, z osobistych powodów zmuszona byłam do wystąpienia o urlop dziekański i niestety nie mogłam powrócić juz na studia. W 2009r. Jednogłośnie uzyskałam tytuł Artysty Plastyka przed komisją profesorską ZPAP Okręg Toruński. Współpracuje z Toruńską galerią obrazów i oprawy „JEst”, z galerią młodej sztuki Ether, oraz z galerią mieszczącą sie w Bielsko Białej Tadeo. Moje prace znajdują sie u prywatnych kolekcjonerów na całym świecie m.in. Francja, USA , Wielka Brytania, Szwecja , Bahrajn, Szwajcaria. Moje prace nabyli książę Bahrajnu Salman bin Hamad bin Isa Al Khalifa oraz. Malowałam równiez portrety ogierów czołowej Polskiej zawodniczki skokowej Aleksandry Lusiny. Obecnie wypływam na szerokie wody i szukam galerii oraz osób, znających sie na sztuce oraz chętnych do współpracy i promocji malarstwa w Emiratach, Dubaju, i innych krajach wschodnich oraz USA.


 Marzena ZukMarzena Zuk – ur. w Warszawie w 1954 r. Dyplom na Wydziale Grafiki w warszawskiej ASP pod kierunkiem prof. Macieja Urbanca. Wieloletnia wspolpraca z wydawnictwami PWN i Nowa Era – ilustracje do Wielkiej Encyklopedii , ksiazek przyrodniczych i podrecznikow. Od 30 lat czynny instruktor rekreacji i jezdziec. Udzial w wyscigach konnych,zawodach powozenia i pokazach dzygitowki. Tworczosc scisle zwiazana z konmi. Malarstwo realistyczne -obrazy olejne i akwarele .

 

 Pozycjonowanie Warszawa - SEOFUTURE