Malarze 2015

Magda BRACISZEWSKA-KLIMEK – artysta malarz i grafik. Urodzona w 1977 roku w Warszawie. 1997 – 2002 studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – na Wydziale Grafiki. W 2002 roku dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni grafiki warsztatowej prof. Rafała Strenta. W swych budowanych fakturą uzyskiwaną z wykorzystywaniem naturalnych jak piasek i ziemia środków malarskich tworzy epicką wizję rodzimego pejzażu i dynamiczne formy inspirowane naturą i ruchem konia. Swe artystyczne fascynacje realizuje również w formach graficznych i fotografice. technikę wszyscy mnie pytają. Mówię, że własna… Maluję materią codzienną i prozaiczną. Lecz gdy przyjrzę się jej z bliska i z uwagą w piasku, glinie i ziemi odkryjemy bogactwo kolorów i faktur…”


Chomiczewski StanislawA.A. BOBER – malarstwo Stanisław Chomiczewski. Urodził się w Stawatyczach na Podlasiu. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowniach profesorów Zdzisława Przebindowskiego i Czesława Rzepińskiego. Mieszka i tworzy w Uhryniu w Beskidzie Sądeckim. Uprawia malarstwo. Ulubione tematy to pejzaże, portrety i konie. Jest miłośnikiem i hodowcą koni. Koń jest częstym bohaterem jego obrazów i wiernym towarzyszem na co dzień.

Obrazy Stanisława Chomiczewskiego wielokrotnie były prezentowane na wystawach. Znajdują się w zbiorach muzeów i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

 

 


Borowski_Waldek_Waldek BOROWSKI ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Artystycznie interesują go sny, realizm magiczny, święta geometria, paradoksy i ezoteryka. Nagroda Włoskiej Telewizji „ARTE 24” (2011), Certyfikat Nowych Wzorców Sztuki (2014). Obecność w galeriach: Galeria van Golik, Galeria TAB Teresa Pomykała, Galeria „Bez nazwy”, Galeria OK, Galeria 8+, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Galeria Grażyny Kulczyk. Współpracuje z wydawnictwami Okultura i Nieznany Świat. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie The Pharmacratic Inquisition (2007, USA). Dzieła artysty znajdują się w polskim parlamencie i w kolekcjach znanych muzyków – m.in. Andrzeja Jagodzińskiego…

 

 


Brade_Malwina_miniMalwina de BRADE – ur. 1968 w Łodzi. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie (1988), była członkinią klubu fotograficznego Fotoart Hybrydy, ukończyła Wydział Grafiki na ASP w Warszawie w 1995r. dyplomem u prof. J. Stannego, aneks z grafiki warsztatowej u doc. K. Wyznera . Zajmuje się ilustracją książkową, fotografią i grafiką warsztatową, animacją,współpracuje przy tworzeniu kostiumów, charakteryzacji i scenografii. Zajmuje się charakteryzacją do sesji zdjęciowych oraz postprodukcją fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, grupy fotograficznej Szare Dni . Jest uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.  Pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Artystycznej oraz jako redaktor w piśmie LiryDram. Jej prace znajdują się kolekcjach prywatnych i muzealnych.

 


Czubak JoannaJoanna CZUBAK – urodzona w 1984, wychowana i zamieszkała do dziś w Wiązownie. W 2005r  ukończyła z wyróżnieniem policealne studium fotografii artystycznej „Studio Sztuki” w Warszawie. W 2012r. obroniła  z wyróżnieniem pracę licencjacką w Pracowni Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej pod kierunkiem prof. Dariusza Kacy na Wydziale Grafiki ASP w Łodzi, w roku 2014 roku, również z wyróżnieniem obroniła pracę magisterską w tej samej pracowni, pod okiem prof. Andrzeja M. Bartczaka. Zajmuje się grafiką, fotografią, malarstwem i mozaiką szklaną.

 

 


 Jerzy DERKACZ 


 Wojciech DZIATKO – artysta po ASP Warszawa, studiował na architekturze wnętrz i grafiki. Uprawia malarstwo rodzajowe w twórczości dominują konie i portrety ludzi. Uczestnik wielu plenerów malarskich i wystaw. Stosunek do koni wyraża wiarą w sztukę jeździecką, której nie praktykuje ze względu na dobro koni.


 Jacek FRANKOWSKI


Helak ElzbietaElżbieta NOSARZEWSKA-HELAK – Maluje od dzieciństwa. Ulubione techniki – to olej i pastele suche. Lubi malować pejzaże, portrety i kwiaty. Konie zaczęła malować od niedawna, choć są obecne w jej życiu od zawsze a rodzinnie jest z nimi związana od pokoleń. Swoją artystyczną działalność związała  z Gostynińskim Towarzystwem Popierania Twórczości Plastycznej. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz w plenerach malarskich.

 

 


Krzysztof JAROCKI


SG205998_1Justyna JASZCZEWSKA- Jest absolwentką Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. W młodości jeździła na koniach jako zawodniczka „Legii”, gdzie trenowała skoki. W dorobku artystycznym ma liczne wystawy indywidualne oraz udział w Biennale Medalierskim.

 

 

 


Jolanta KALOPSIDIOTIS  – urodzona w Warszawie w 1960 r,  ukończyła Liceum Plastyczne i Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 1987 przebywała za granicą Polski – na Cyprze, gdzie założyła rodzinę, pracowała, tworzyła, wystawiała swoje prace i uczyła. Była wykładowcą na Wydziale Sztuk Plastycznych Intercollege w Limassol (Cypr). Prowadziła tam własną pracownię artystyczną i Galerię Autorską. Obecnie wróciła do kraju, by tutaj kontynuować swoje artystyczne działania. Uprawia jeździectwo amatorsko. Głównym tematem jej twórczości są konie. Jej bogaty dorobek artystyczny znany jest poza granicami Polski – swoje prace eksponowała na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wiele z nich  znajduje się w zbiorach prywatnych i galeriach w Europie i nie tylko.


Weronika KOBYLIŃSKA


 Kozlowski_Ireneusz_miniIreneusz KOZŁOWSKI –  urodzony w  1967 r. Zawód zootechnik – hodowca koni. Instruktor powożenia Polskiego Związku Jeździeckiego. Medalista Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata w Powożeniu zaprzęgami parokonnymi. W ubiegłym roku był reprezentantem Polski na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w Normandii w kategorii zaprzęgów czterokonnych. Inicjator i organizator Halowego Pucharu Powożenia, pierwszych w Polsce Międzynarodowych Konkursów Tradycyjnego Powożenia oraz Mistrzostw Polski Dziennikarzy w Powożeniu MEDIA DRIVING CUP. Od roku 1997 prowadzi, wspólnie ze swoją pierwszą żoną Natalią, własny ośrodek jeździecki w Jagodnem na Mazowszu. To tyle, jeśli chodzi o zawód. W chwilach wolnych poświęca się swoim artystycznym pasjom.  Edukacje muzyczną i plastyczną zakończył w roku 1981, na etapie siódmej klasy szkoły podstawowej im. Cho Hi Minha.  Ulubiona technika plastyczna dzisiaj, to pastele i akwarela. Jego prace w większości znajdują się w rękach prywatnych. Są pieczołowicie przetrzymywane jako doskonała (!!!) lokata kapitału dla następnych pokoleń. Oprócz tego realizuje zamówienia komercyjne (projekty okładek, ilustracje do tekstów prasy branżowej). Maluje marnie, ale za to sprzedaje dość drogo.  W roku 2012 brał udział w mocno obsadzonym Międzynarodowym Konkursie Pieśni im. Włodzimierza Wysockiego. Zajął II miejsce.  W  roku 2013 wystąpił z recitalem na okolicznościowej uroczystości w restauracji „Sowa i przyjaciele”. Był to jedyny w swoim rodzaju show … z podsłuchem, niestety nie został nagrany.  ….. a szkoda. Między innymi z tego powodu artysta-zootechnik-amator postanowił wystąpić z krótkim recitalem pt: „Miłość Ci wszystko wypaczy” na tegorocznym Festiwalu Sztuki Jeździeckiej.


Bogdan LUSTYK


Mrzyglod AgnieszkaAgnieszka MRZYGŁÓD – Choć ukończyłam kierunek studiów zupełnie odmienny od artystycznego – jestem absolwentką Biotechnologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie, na którym obecnie robię doktorat – malarstwo stanowi sens mojego życia. Mimo młodego wieku, mam dopiero 25 lat (ur. 8.11.1990), uwielbiam obserwować świat, przyrodę i zwierzęta, a potem na płótnie pokazywać to co widzę i czuję. W każdy swój obraz wkładam sporo serca, dlatego że maluję z ogromną pasją. Największej przyjemności oraz największych emocji doświadczam, gdy mogę tworzyć konie. Fascynacja tymi zwierzętami zaczęła się już od najmłodszych lat, jednak dopiero długie wyprawy w siodle, podczas górskich rajdów konnych, pozwoliły mi poznać prawdziwe, fascynujące oblicze tych stworzeń. Konie darzę niezwykłym zrozumieniem i miłością, co pozwala mi znaleźć harmonię podczas jazdy w siodle, nawet na tych młodych, niedoświadczonych wierzchowcach. Obecnie aktywnie uczestniczę w rajdach konnych po Bieszczadach, prowadzonych przez Józefa Mosa (honorowego przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej). Zafascynowana jestem polską wsią i przyrodą, która jest dla mnie nadzwyczaj inspirująca. W wolnej chwili nadaję drugie życie starym przedmiotom użytkowym, głównie drewnianym meblom, czasami ozdabiając je swoimi malunkami. Ulubioną techniką jest malarstwo olejne.


Poszwald Karolina Karolina POSZWALD – urodziła się w Warszawie i tu w 2002 roku ukończyła studia wyższe na wydziale malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk. W tej chwili studiuje pedagogikę na ASP w Warszawie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz do Stowarzyszenia Plastyków Otwocka. Obecnie zajmuje się przede wszystkim realistycznym malarstwem w technice olejnej. Prywatnie, oprócz malowania, kocha śpiewać w chórze gospel i próbować swoich sił w Teatrze Amatorskim.

 

 


Raczkowska ZosiaZofia RACZKOWSKA – kilka słów o Zosi: „Nie urodziłam się poetką ani malarką. Los podsunął mi do rąk aparat fotograficzny. Wtedy spojrzałam przez obiektyw i zobaczyłam, że świat jest pełen koni” – tak opisuje swe powołanie Zosia (1932-2013). Urodzona w Warszawie w 1932 roku. Kilkadziesiąt lat fotografowała polskie konie arabskie. Autorka albumów „Pferde, Pferde”, „Araber Pferde” i „Aus meinem Tieralbum”, „Konie”, „Araby” współautorka „Al Jawad. Konie Janowa” i wielu innych. Współpracowała z wieloma wydawnictwami w Polsce i za granicą, publikowała zdjęcia na plakatach, w kalendarzach i pismach o tematyce końskiej. Przez lata fo­to­gra­fo­wa­ła konie do ka­ta­lo­gu au­kcji Po­lish Pre­sti­ge. Była autorką wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Jak sama mó­wi­ła, pierw­sze zdję­cie konia zro­bi­ła w Biał­ce w 1962 roku, a konie arab­skie zo­ba­czy­ła w Ja­no­wie Pod­la­skim. Przed obiek­ty­wem jej apa­ra­tu sta­wa­ły naj­słyn­niej­sze araby z Ja­no­wa, Mi­cha­ło­wa, Ku­ro­zwęk i z Biał­ki. Zosia nie robiła zdjęć wyłącznie arabom, także konie różnych ras znalazły się na fotografiach. Fascynowały ją konie skandynawskie, fiordingi czy norweskie „döle” a wreszcie koniki polskie.


 

 Jacek RECZYŃSKI


 Slowik-Kwiatkowka AgnieszkaAgnieszka SŁOWIK-KWIATKOWSKA

 

 

 

 


Szereda SlawekSławomir SZEREDA – absolwent wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Uprawia rysunek i malarstwo, miłośnik koni, jeździec, sędzia dyscyplin jeździeckich.

 

 

 


  SialkowskiAdamAdam SIAŁKOWSKI – Adam Siałkowski urodzony 23.12.1953r w Toruniu. Obecnie mieszka w Grabowcu koło Torunia gdzie gdzie prowadzi stajnie Cassino. Artysta niezależny, twórca, malarz, organizator widowisk. Zadebiutował w roku 1985r wystawą LEATHERY VISIONS we Wiedniu. Swoje prace wystawiał również w Londynie Sydney, Bilefeld Berlinie Wystawy w Polsce to bardzo prestiżowe galerie w : Warszawie- Zapiecek i Galeria w Łazienkach, Zakopanym, Łodzi, Krakowie Sopocie Poznaniu,Bydgoszczy Gdyni i oczywiście Toruniu. Prace Adama Siałkowskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie. Adam Siałkowski to również twórca wielkich widowisk między innymi otwarcia imprezy jeździeckiej na Torwarze w 2005 r. Była to poetycka opowieść o stworzeniu konia. Narodziny konia jako 5 żywiołu oparte na wzorcu odwiecznej walki dobra ze złem. W swoich spektaklach autor podobnie jak w malarstwie posługuje się poetyką nadrealizmu i natchnionym wizjonerstwem. Bohaterem jest koń i jego nie dająca się wyjaśnić magia oraz losy tego na pół mistycznego zwierzęcia związanego od lat z człowiekiem.

 


 Maja WOJNAROWSKA 


 


Pozycjonowanie Warszawa - SEOFUTURE